2012. október 14., vasárnap

A vírusok éppoly veszélyesek az interneten is, mint a való életben

Sziasztok!

Mostani blogolásom alkalmával egy aktuális problémáról szeretnék írni, mégpedig a facebookon terjedő vírusokról. A clickjackingnek nevezett facebookos csalás lényege  az, hogy a felhasználó azt hiszi, egy videóra kattint, de valójában egy láthatatlan Like gombot nyom meg a lejátszógomb helyett. Videó pedig nincs sehol, ellenben az illetőre nézve kellemetlen tartalmakat tartalmazó videót posztol ki minden ismerőse üzenőfalára. Amire esetleg ők is rákattintanak így folytatódik az ördögi kör.  Hogy mire jó ez a terjesztőknek? Az átkattintás után tipikusan valamilyen adatgyűjtő kérdőívet  töltetnek ki az áldozattal, amelyben további reklámküldésre szerzik meg a felhasználók adatait azok a hirdetők, akiktől a csalók pénzt szednek be.

De hogyan lehet ellenük védekezni?

Első és legfontosabb az, hogy mérlegeljünk mielőtt csak úgy kattintgatunk mindenre. Ha látjuk, hogy valamelyik ismerősünk  olyan videót oszt meg, mely mellett angol szöveg van, illetve, gyanús tartalmú videó mellett, akkor ne kattintsunk rá. Használhatunk biztonsági alkalmazásokat is, mint például a Norton Safe Webet vagy a BitDefender Safegot. Őket facebook alkalmazásként lehet felvenni.

Én is szoktam látni az üzenőfalamon, hogy sok ismerősömnek a nevében ilyen vírus posztol ki videókat. Nekem eszembe sem szokott jutni megnézni vagy  likeolni őket, tehát én még nem jártam így, de nem is szeretnék. Tehát jól gondoljátok meg mire kattintotok vagy mit likoltok!

További szép estét!
Eni

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése