2012. október 21., vasárnap

Egy vicces eset



Kedves Látogatók!
A napokban egy kissé vicces esetet olvastam. A lényege az volt, hogy egy brit ember fizetett azért, ha valaki felpofozza őt, ha munka helyett a facebookon lóg. Első ránézésre jót nevettem a dolgon, majd tovább olvastam a cikket.
A jelenség különösen olyan embereknél fordul elő, akik munkaidejükben is számítógépet használnak munkájukhoz. Akarva akaratlanul áttévednek az unalmas munkáról az érdekesebb oldalra.  Erről a brit úriemberről azt kell tudni, hogy megelégelte,hogy nem tud odakoncentrálni, így feladott egy hirdetést, hogy jelentkezzen olyan valaki, aki ott ülne mellette (természetesen dolgozhatna), és ha ő nem figyel a munkájára pofon vágná. A nyertes egy hölgy lett, aki ezért a munkáért óránként 8 dollárt keresett.
Az eredmények változást hoztak, hiszen az úr munkájának minősége jobb lett, és a régi halogatott munkáit is elvégezte, illetve jóval kevesebbet lógott a világhálón.
Egy idő után azonban, amikor úgy érezte,hogy egyenesbe jött az élete, megvált a hölgytől.
Több dolog is eszembe jutott az eset kapcsán. Az első az volt, hogy egész jó pénzkeresési lehetőség, hiszen csak annyi a feladata az embernek, hogy figyelje a másikat és figyelmeztesse ha nem azt csinálja amit kellene. Aztán az jutott eszembe, hogy egy idő után eléggé monoton, és addig amíg a másikat figyelem én nem haladok a munkával. Aztán pedig az, hogy fölösleges ilyen „pofozó embereket felvenni”-hiszen akkor kb. minden 2. embernek kellene- hanem helyette az embernek legyen önuralma és tudja, hogy hol a határ. Igenis, tudjuk, hogy ha dolgunk van ami ugyebár az első, először csináljuk meg azt és utána szörföljünk a neten. Aztán még az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy önmagától nem képes ezen változtatni, viszont akkor ez már függőség és miért nem keresett meg egy szakembert, aki ebben segített volna neki, hogy „hogyan szokjon le erről a szokásáról?” Mert, ha van drog és alkoholfüggőség akkor van facebook függőség is mint tudjuk.
Legvégül pedig egyik ismerősöm jutott eszembe aki szintén a napjait számítógép mellett tölti munkából kifolyólag és ő is hajlamos a végletekbe esni és áttérni sokszor munkaidőben  a facebookra. Tehát fenntartom azt hogy ez azoknál az embereknél fordul elő, akiknek a munkája is számítógép mellett zajlik, hiszen aki jön-megy egész nap, annál ez nem alakulhat ki.
Anikó

1 megjegyzés:

  1. 1. Nahát, a briteknél dollárban fizetnek? :P
    2. Kérjük a cikket linkelni, addig nem hiszünk a szemünknek :) (Lehet, h utána sem, persze, lásd források kritikus értékelése)

    VálaszTörlés